API: Autoryzacja: Różnice pomiędzy wersjami

Z DrRobert DOCS
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
Linia 18: Linia 18:
# api_token - dla tokenu przechowywanego w aplikacji
# api_token - dla tokenu przechowywanego w aplikacji
# url_token - dla tokenu pobranego z linka logowania
# url_token - dla tokenu pobranego z linka logowania
|Tak, zawsze
|Tak
|-
|-
|auth_login
|auth_login
Linia 37: Linia 37:
|Token uwierzytelnienia
|Token uwierzytelnienia
|Tak, gdy auth_method = *_token
|Tak, gdy auth_method = *_token
|-
|app_signature
|string
|SDrRobSvWeb
|Podpis aplikacji
|Tak
|-
|app_version
|string
|1.0.1-20231121
|Wersja aplikacji
|Tak
|}
|}


==== Odpowiedź JSON ====
==== Odpowiedź JSON ====
<code><nowiki>{"auth":{"api_token":"2580f055d57a2a298cb899f8ede75edbb88f1c92"},"user":{"name":"Jan Testowy","email":"jankowalski@domena.pl"}}</nowiki></code>
<code><nowiki>{"auth":{"api_token":"2580f055d57a2a298cb899f8ede75edbb88f1c92","token_expire_dt":"2023-12-21T14:40:23"},"user":{"name":"Jan Testowy","email":"jankowalski@domena.pl"}}</nowiki></code>
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
!Klucz
!Klucz
Linia 56: Linia 68:
|2580f055d57a2a298cb899f8ede75edbb88f1c92
|2580f055d57a2a298cb899f8ede75edbb88f1c92
|Token uwierzytelnienia, należy go przechowywać w pamięci aplikacji, służy do autoryzowania w pozostałych endpointach api
|Token uwierzytelnienia, należy go przechowywać w pamięci aplikacji, służy do autoryzowania w pozostałych endpointach api
|-
|auth.token_expire_dt
|datetime
|2023-12-21T14:40:23
|Data i czas wygaśnięcia tokenu
|-
|-
|user
|user

Wersja z 13:51, 21 lis 2023

POST /user/auth

Endpoint służący otrzymania danych użytkownika w tym tokenu uwierzytelniania, logowanie przy pomocy loginu i hasła lub uwierzytelnienie wcześniej otrzymanym tokenem.

Parametry JSON

Klucz Typ Przykład Opis Wymagane
auth_method string credentials Metoda uwierzytelnienia:
  1. credentials - dla loginu i hasła
  2. api_token - dla tokenu przechowywanego w aplikacji
  3. url_token - dla tokenu pobranego z linka logowania
Tak
auth_login string jankowalski@domena.pl Login użytkownika Tak, gdy auth_method = credentials
auth_password string BardzoTrudneHasło123 Hasło użytkownika Tak, gdy auth_method = credentials
auth_token string 2580f055d57a2a298cb899f8ede75edbb88f1c92 Token uwierzytelnienia Tak, gdy auth_method = *_token
app_signature string SDrRobSvWeb Podpis aplikacji Tak
app_version string 1.0.1-20231121 Wersja aplikacji Tak

Odpowiedź JSON

{"auth":{"api_token":"2580f055d57a2a298cb899f8ede75edbb88f1c92","token_expire_dt":"2023-12-21T14:40:23"},"user":{"name":"Jan Testowy","email":"jankowalski@domena.pl"}}

Klucz Typ Przykład Opis
auth array Tablica z danymi autoryzacji
auth.api_token string 2580f055d57a2a298cb899f8ede75edbb88f1c92 Token uwierzytelnienia, należy go przechowywać w pamięci aplikacji, służy do autoryzowania w pozostałych endpointach api
auth.token_expire_dt datetime 2023-12-21T14:40:23 Data i czas wygaśnięcia tokenu
user array Tablica z danymi użytkownika
user.name string Jan Testowy Nazwa użytkownika
user.email string jankowalski@domena.pl E-mail użytkownika