API: Autoryzacja: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 60: | Linia 60: | ||
|array | |array | ||
| | | | ||
| | |Tablica z danymi użytkownika | ||
|- | |||
|user.name | |||
|string | |||
|Jan Testowy | |||
|Nazwa użytkownika | |||
|- | |||
|user.email | |||
|string | |||
|jankowalski@domena.pl | |||
|E-mail użytkownika | |||
|} | |} | ||
Wersja z 13:42, 21 lis 2023
POST /user/auth
Endpoint służący otrzymania danych użytkownika w tym tokenu uwierzytelniania, logowanie przy pomocy loginu i hasła lub uwierzytelnienie wcześniej otrzymanym tokenem.
Parametry JSON
| Klucz | Typ | Przykład | Opis | Wymagane |
|---|---|---|---|---|
| auth_method | string | credentials | Metoda uwierzytelnienia:
|
Tak, zawsze |
| auth_login | string | jankowalski@domena.pl | Login użytkownika | Tak, gdy auth_method = credentials |
| auth_password | string | BardzoTrudneHasło123 | Hasło użytkownika | Tak, gdy auth_method = credentials |
| auth_token | string | 2580f055d57a2a298cb899f8ede75edbb88f1c92 | Token uwierzytelnienia | Tak, gdy auth_method = *_token |
Odpowiedź JSON
{"auth":{"api_token":"2580f055d57a2a298cb899f8ede75edbb88f1c92"},"user":{"name":"Jan Testowy","email":"jankowalski@domena.pl"}}
| Klucz | Typ | Przykład | Opis |
|---|---|---|---|
| auth | array | Tablica z danymi autoryzacji | |
| auth.api_token | string | 2580f055d57a2a298cb899f8ede75edbb88f1c92 | Token uwierzytelnienia, należy go przechowywać w pamięci aplikacji, służy do autoryzowania w pozostałych endpointach api |
| user | array | Tablica z danymi użytkownika | |
| user.name | string | Jan Testowy | Nazwa użytkownika |
| user.email | string | jankowalski@domena.pl | E-mail użytkownika |