API: Autoryzacja: Różnice pomiędzy wersjami

Z DrRobert DOCS
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
Linia 78: Linia 78:
!Typ
!Typ
!Przykład
!Przykład
!Krok
!Opis
!Opis
|-
|-
Linia 83: Linia 84:
|string
|string
|jankowalski@domena.pl
|jankowalski@domena.pl
|1
|Login użytkownika
|Login użytkownika
|-
|reset_code
|string
|594834
|2
|Kod potwierdzający otrzymany emailem
|-
|auth_password
|string
|BardzoTrudneHasło123
|3
|Nowe hasło
|}
|}
Należy pamiętać o wymaganych parametrach: [[API: Parametry]]
Należy pamiętać o wymaganych parametrach: [[API: Parametry]]
Linia 98: Linia 112:
|string
|string
|ok
|ok
|ok - poprawnie przetworzona prośba o reset hasła
|ok - poprawnie przetworzona prośba, należy przejść do kolejnego kroku
error - błąd przetwarzania
error - błąd przetwarzania
|-
|error
|string
|wrong_reset_code
|Kod błędu:
* wrong_reset_code
* wrong_login
* wrong_password
|}
|}

Wersja z 14:49, 27 mar 2024

POST /user/auth

Endpoint służący otrzymania danych użytkownika w tym tokenu uwierzytelniania, logowanie przy pomocy loginu i hasła lub uwierzytelnienie wcześniej otrzymanym tokenem.

Parametry JSON

Klucz Typ Przykład Opis Wymagane
auth_method string credentials Metoda uwierzytelnienia:
  1. credentials - dla loginu i hasła
  2. api_token - dla tokenu przechowywanego w aplikacji
  3. url_token - dla tokenu pobranego z linka logowania
  4. anonymous - prośba o token dla użytkownika anonimowego
Tak
auth_login string jankowalski@domena.pl Login użytkownika Tak, gdy auth_method = credentials
auth_password string BardzoTrudneHasło123 Hasło użytkownika Tak, gdy auth_method = credentials
auth_token string 2580f055d57a2a298cb899f8ede75edbb88f1c92 Token uwierzytelnienia Tak, gdy auth_method = *_token

Należy pamiętać o wymaganych parametrach: API: Parametry

Odpowiedź JSON

{"auth":{"api_token":"2580f055d57a2a298cb899f8ede75edbb88f1c92","token_expire_dt":"2023-12-21T14:40:23"},"user":{"name":"Jan Testowy","email":"jankowalski@domena.pl"}}

Klucz Typ Przykład Opis
auth array Tablica z danymi autoryzacji
auth.api_token string 2580f055d57a2a298cb899f8ede75edbb88f1c92 Token uwierzytelnienia, należy go przechowywać w pamięci aplikacji, służy do autoryzowania w pozostałych endpointach api
auth.token_expire_dt datetime 2023-12-21T14:40:23 Data i czas wygaśnięcia tokenu
user UserObject API: UserObject Obiekt użytkownika patrz: API: UserObject

POST /user/reset

Endpoint służący resetowaniu dostępu użytkownika - "zapomniałem hasła"

Parametry JSON

Klucz Typ Przykład Krok Opis
auth_login string jankowalski@domena.pl 1 Login użytkownika
reset_code string 594834 2 Kod potwierdzający otrzymany emailem
auth_password string BardzoTrudneHasło123 3 Nowe hasło

Należy pamiętać o wymaganych parametrach: API: Parametry

Odpowiedź JSON

{"result":"ok"}}

Klucz Typ Przykład Opis
result string ok ok - poprawnie przetworzona prośba, należy przejść do kolejnego kroku

error - błąd przetwarzania

error string wrong_reset_code Kod błędu:
  • wrong_reset_code
  • wrong_login
  • wrong_password