Baza danych: Użytkownicy: Różnice pomiędzy wersjami

Z DrRobert DOCS
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
mNie podano opisu zmian
mNie podano opisu zmian
Linia 506: Linia 506:
|id typu
|id typu
|-
|-
|
|name
|text
|NULL
|
|
|-
|
|text
|NULL
|
|
|-
|
|text
|text
|NULL
|NULL
|
|
|
|nazwa organizacji
|-
|-
|data
|data
Linia 576: Linia 564:
|id użytkownika
|id użytkownika
|-
|-
|type_id
|organization_id
|int
|int
|0
|0
|
|
|id typu
|id organizacji
|-
|-
|type_id
|int
|0
|
|
|text
|id typu członkostwa
|NULL
|
|
|-
|-
|
|

Wersja z 09:58, 21 lis 2023

sg_users

Tabela z podstawowymi danymi użytkowników.

nazwa typ domyślnie klucz lub właściwości opis
id int $auto_increment primary_key
status_id int 0 id statusu użytkownika
type_id int 1 id typu użytkownika
uuid char(36) UUID() wygenerowany identyfikator UUID
name varchar(200) NULL nazwa służąca wyświetlaniu w widokach administracyjnych
data json NULL json z danymi niezaszyfrowanymi
data_encrypted longtext NULL zaszyfrowana tablica z danymi niejawnymi
dt_created datetime CURRENT_TIMESTAMP data i czas utworzenia
dt_updated datetime NULL on update CURRENT_TIMESTAMP data i czas modyfikacji
deleted bool 0 flaga usunięcia
dt_deleted datetime NULL data i czas usunięcia
Statusy użytkowników:
id nazwa klucz
0 nowy STATUS_NEW
1 aktywny STATUS_ACTIVE
91 nieaktywny STATUS_INACTIVE
92 zawieszony STATUS_SUSPENDED
99 usunięty STATUS_DELETED
Typy użytkowników:
id nazwa klucz
0 brak TYPE_NONE
1 zwykły TYPE_ORDINARY
2 koordynator TYPE_COORDINATOR
99 admin TYPE_ADMIN

sg_user_auth

Tabela z metodami autoryzacji użytkownika, możliwość przechowywania loginów, haseł i tokenów.

nazwa typ domyślnie klucz lub właściwości opis
id int $auto_increment primary_key
user_id int 0 id użytkownika
type_id int 0 id typu
auth_login text NULL login w plaintext
auth_hash text NULL hash (np hasła)
auth_token text NULL token logowania
dt_expire datetime NULL data i czas utraty ważności w przypadku czasowego sposobu logowania, lub historycznej pary login/hasło
dt_created datetime CURRENT_TIMESTAMP data i czas utworzenia
dt_updated datetime NULL on update CURRENT_TIMESTAMP data i czas modyfikacji
deleted bool 0 flaga usunięcia
dt_deleted datetime NULL data i czas usunięcia
Typy autoryzacji:
id nazwa klucz opis
0 login i hasło TYPE_LOGIN_PASSWORD domyślny sposób logowania przy pomocy loginu i hasła
1 token url TYPE_URL_TOKEN token w adresie url, wysyłany przy pomocy emaila

Możliwe dodanie kolejnych typów autoryzacji wraz z rozwojem.

sg_user_events

Tabela z wydarzeniami kalendarza użytkowników.

nazwa typ domyślnie klucz lub właściwości opis
id int $auto_increment primary_key
user_id int 0 id użytkownika
type_id int 0 id typu
name text NULL nazwa do wyświetlania na listach
date_start date NULL data wydarzenia
date_stop date NULL data zakończenia gdy trwa więcej niż jeden dzień, w innym przypadku NULL
time_start time NULL czas wydarzenia gdy planowane na konkretną godzinę, w innym przypadku NULL
time_stop time NULL czas zakończenia gdy planowane, w innym przypadku NULL
data json NULL json z danymi dodatkowymi
dt_created datetime CURRENT_TIMESTAMP data i czas utworzenia
dt_updated datetime NULL on update CURRENT_TIMESTAMP data i czas modyfikacji
deleted bool 0 flaga usunięcia
dt_deleted datetime NULL data i czas usunięcia

sg_user_relationships

Tabela z relacjami między użytkownikami, czyli które konto ma przypisanych wiele profili do zarządzania.

nazwa typ domyślnie klucz lub właściwości opis
id int $auto_increment primary_key
user_id int 0 id użytkownika
type_id int 0 id typu
text NULL
text NULL
text NULL
dt_created datetime CURRENT_TIMESTAMP data i czas utworzenia
dt_updated datetime NULL on update CURRENT_TIMESTAMP data i czas modyfikacji
deleted bool 0 flaga usunięcia
dt_deleted datetime NULL data i czas usunięcia

sg_user_surveys

Tabela z przypisanymi do wypełnienia i wypełnionymi ankietami.

nazwa typ domyślnie klucz lub właściwości opis
id int $auto_increment primary_key
user_id int 0 id użytkownika
survey_id int 0 id ankiety
date_start date NULL data planowanego rozpoczęcia
date_stop date NULL data zakończenia gdy trwa więcej niż jeden dzień, w innym przypadku NULL
time_start time NULL czas planowanego rozpoczęcia gdy na konkretną godzinę, w innym przypadku NULL
time_stop time NULL czas zakończenia gdy planowane, w innym przypadku NULL
responded bool 0 flaga stanu 0-planowana 1-wypełniona
responses json NULL json z odpowiedziami
dt_responded datetime CURRENT_TIMESTAMP data i czas wypełnienia
dt_created datetime CURRENT_TIMESTAMP data i czas utworzenia
dt_updated datetime NULL on update CURRENT_TIMESTAMP data i czas modyfikacji
deleted bool 0 flaga usunięcia
dt_deleted datetime NULL data i czas usunięcia

sg_user_organisations

Tabela organizacji grupujących użytkowników.

nazwa typ domyślnie klucz lub właściwości opis
id int $auto_increment primary_key
user_id int 0 id użytkownika
type_id int 0 id typu
name text NULL nazwa organizacji
data json NULL json z danymi dodatkowymi
dt_created datetime CURRENT_TIMESTAMP data i czas utworzenia
dt_updated datetime NULL on update CURRENT_TIMESTAMP data i czas modyfikacji
deleted bool 0 flaga usunięcia
dt_deleted datetime NULL data i czas usunięcia

sg_user_organisations_membership

Tabela z przypisaniem do organizacji, w danym okresie i danego typu roli.

nazwa typ domyślnie klucz lub właściwości opis
id int $auto_increment primary_key
user_id int 0 id użytkownika
organization_id int 0 id organizacji
type_id int 0 id typu członkostwa
text NULL
text NULL
dt_created datetime CURRENT_TIMESTAMP data i czas utworzenia
dt_updated datetime NULL on update CURRENT_TIMESTAMP data i czas modyfikacji
deleted bool 0 flaga usunięcia
dt_deleted datetime NULL data i czas usunięcia